Авторизация
 
 • 11:14 – Гід по хітах Xiaomi POCO. Які смартфони варто брати у 2023 році 
 • 13:11 – Розвідка Британії: у Росії виникли логістичні проблеми із крилатими ракетами 
 • 10:55 – Нацбанк створив департамент міжнародного співробітництва 
 • 09:05 – Фонбет – футбол онлайн для развлечения и ставок 

Школярі спішать на допомогу педагогам

Народна мудрість стверджує, що діалог породжує істину. Цього разу до полеміки вдалися причетні до освіти люди, які знаходяться, так би мовити, на різних берегах

На даний момент у Харкові відбувається найважливіша подія для українських педагогів, які прагнуть кардинальних зрушень освітньої системи України — IV національна (не)конференція незалежної вчительської спільноти EdCamp Ukraine. Вперше серед учасників — десятикласники, які мають прийти на допомогу вчителям і вчителькам. Зокрема, останні спробують використати отриманні знання у реальних умовах, познайомитися з новою продуктивною формою проведення відкритих заходів.

Так, проведення уроків в рамках конференції, передбачає не просто передачу знань, а й отримання зворотного зв'язку від учнів. По завершенню заняття вчителі мають час на обговорення самого уроку та порад від учнів. Школярі зможуть вказувати на сильні та слабкі, на їхню думку, сторони засобів, прийомів, які використовують вчителі та пропонувати варіанти їх удосконалення.

Заходи у такому форматі і є живим діалогом. Саме в такому ракурсі можна досягти успішних змін, так як для них необхідно, щоб і учні, і вчителі мали право висловлювати свої зауваження та пропозиції, щоб жодна складова освітнього процесу не вважалася більш важливою.

За словами Лілії Гриневич, освітній процес — це взаємодія педагога і дитини. Міністерка висловила сподівання щодо продовження традицій партнерства та взаємодопомоги і за межами конференції, у кожному класі. Пані Лілія висловила слова вдячності педагогам, які не бояться почути про недоліки своїх уроків, та учням, які не зважаючи на канікули працюють разом з вчителями. Варто наголосити, що всі учні, які прибули для участі в EdCamp Ukraine до Харкова, проживають поруч з зоною проведення бойових дій на Сході України.

В основі філософії учасників EdCamp Ukraine — досягнення взаєморозуміння та поваги серед педагогів і учнів, сприйняття кожного причетного до освіти як важливого винтика у механізмі. Адже, необхідно враховувати думку кожної людини.

У зверненні до десятикласників Міністерка висловила переконання, що учнів українських шкіл часто недооцінюють. Так склалося історично, що діти сприймаються як менш важливі члени суспільства. Роль та участь дітей у процесах, які відбуваються в українському суспільстві, має бути розширена.

Добре, коли люди, які стоять по різні боки барикади, усвідомлюють необхідність діалогу та докладають зусилля для досягнення спільних цілей — отримання знань та навичок, компетенцій та досвіду. Неможливо заручитися підтримкою учнів, якщо вважати їх сліпими послідовниками власного вчення. Єднання на духовному рівні стане можливим лише за умови спрямування зусиль в одне русло.скачать dle 12.0
рейтинг: 
 • Нравится
 • 5
Залишити коментарій
 • Коментують
 • Сьогодні
 • Читають
Ми в соцмережах
 • Facebook
 • Twitter