Авторизация
 
 • 11:14 – Гід по хітах Xiaomi POCO. Які смартфони варто брати у 2023 році 
 • 13:11 – Розвідка Британії: у Росії виникли логістичні проблеми із крилатими ракетами 
 • 10:55 – Нацбанк створив департамент міжнародного співробітництва 
 • 09:05 – Фонбет – футбол онлайн для развлечения и ставок 

«Ні!» політичній рекламі в навчальних закладах!

Озирніться навколо – нас скрізь оточує реклама. Вона звучить на радіо, нею перериваються улюблені кінофільми і телепрограми, плакати, бігборди, сіті-лайти закликають нас постійно щось купувати. Незадовго до виборів на рівні з рекламою товарів та послуг з’являється потужний потік політичної реклами, де кандидати змагаються своїми передвиборними програмами.

Прикро відзначали, що дуже часто передвиборча агітація просочується навіть до навчальних закладів. Звичайно, учні в своїй більшості ще не голосують, але подібні речі можуть спотворювати світогляд дитини і заважати об’єктивно визначитися з вибором у майбутньому. Також подібні політичні маніпуляції спрямовуються на батьків та інших родичів школярів.

Українські учні та студенти зараз є дуже заполітизованими, адже до 2004-року не існувало жодних заборон на проведення політичної агітації в закладах освіти. В школах та вишах проводилися зустрічі з представниками політичних сил, головним чином, правлячих на той час.

У той час, коли розпочалася Помаранчева революція, протистояння було не тільки поблизу Майдану Незалежності, баталії точилися скрізь: на кухнях, у транспорті, на вулицях і, звичайно у школах. Діти немов розділилися на два табори за політичними вподобаннями. Часом словесні суперечки переходили у відверті образи та навіть бійки.

Того ж року, деякі вчителі через свої політичні погляди зазнавали цькування з боку адміністрацій шкіл. У 2004-му році частими були випадки незаконного звільнення педагогів через відмову проводити агітацію. Так, в одній зі шкіл Києва директорка примушувала педагогів на кожному уроці агітувати за правлячу партію, «наставляючи на шлях істини». Вчительку, яка проігнорувала цю вимогу, було звільнено. Тоді втрутилися батьки і педагога, який впродовж багатьох років майстерно навчав дітей, було поновлено на роботі.

Дехто скаже, що заборона політичної агітації у школах – це нісенітниця, адже коли дитина виходить за межі навчального закладу, на неї скрізь чекає море різного роду реклами. Також існує думка, що інформаційне відгородження школи від виборчого процесу формує у дітей байдужість до своєї держави. Але тут виникає питання: хіба можна порівнювати любов до Батьківщини і «галочку» в бюлетені? Мабуть, ні.

Міністерство освіти і науки України нагадує, що школа є незалежною від будь-яких політичних партій, громадських чи релігійних організацій. У березні 2018-го року вже вкотре кожен керівник навчального закладу отримав лист Міністерства, у якому йшлося про недопущення політичної агітації.

Якщо у школі, де навчається Ваша дитина буде розповсюджуватися політична реклама, негайно повідомте Міністерство, яке в свою чергу буде проводити роботу з місцевими органами влади.

Ми маємо захистити свідомість дітей від маніпуляцій з боку недобросовісних представників політичних партій і організацій. Патріотизм кожного школяра має формуватися незалежно від політичних уподобань адміністрації навчального закладу. Адже наша спільна мета – виростити покоління для якого у пріоритеті буде щасливе майбутнє держави.

Источник https://vseosvita.ua/libraryскачать dle 12.0
рейтинг: 
 • Нравится
 • 5
Залишити коментарій
 • Коментують
 • Сьогодні
 • Читають
Ми в соцмережах
 • Facebook
 • Twitter