Авторизация
 
 • 11:14 – Гід по хітах Xiaomi POCO. Які смартфони варто брати у 2023 році 
 • 10:39 – На Бахмутському напрямку Сили оборони змусили росіян відійти з позицій у районі Андріївки 
 • 16:24 – Сталеві радіатори – основа тепла у сучасному будинку 
 • 19:21 – Учить несмотря ни на что? 

Однозначна позиція: Стефанішина розповіла, які країни найбільше підтримують запрошення України в НАТО

Найбільшими прихильниками запрошення України до вступу в Північноатлантичний альянс (NATO) є союзники з Центрально-Східної Європи та кілька ключових держав ЄС. Запрошення в НАТО вже зараз підтримують усі країни його східного флангу з аргументом, що від цього залежить їхня власна безпека.

На уточнювальне запитання про те, чи входить до згаданих нею країн Угорщина, вона сказала, що говорить про позицію всієї "Бухарестської дев'ятки". Зокрема нагадала, що 6 червня відбувся її саміт за участю генерального секретаря, в якому взяла участь президентка Угорщини, і рішення підписані офіційно, зокрема угорською стороною.

"Тут треба розуміти, що членство України в НАТО просувається не стільки в інтересах Києва, скільки в інтересах безпеки східного флангу. Звичайно, Угорщина як член НАТО зберігає право виступити проти на будь-якому етапі, але я не маю відчуття, що це може бути "чорним лебедем", який заблокує процеси", – вважає Стефанішина.

За її словами, прихильники запрошення України до Альянсу є і в Західній та Північній Європі. Серед таких – Франція, президент якої Еммануель Макрон підтримує членство України в НАТО і виступає за те, щоб створена Рада Україна-НАТО була "містком" для цього.

"І це більше ніж просто підтримка України: Франція є лідером ініціативи про стратегічну автономію Європи, і Макрон реально вважає, що рішення щодо України має бути ухвалено в НАТО зараз", – додала політикиня.

Однозначна позиція: Стефанішина розповіла, які країни найбільше підтримують запрошення України в НАТО


"Очевидною і однозначною" вона також назвала позицію Італії. Країни Північної Європи, зокрема Данія та Норвегія, теж виступають "єдиним флангом" на підтримку запрошення України.

Водночас віцепрем’єрка не дала прямої відповіді на питання про те, чи справді головною перешкодою в цьому процесі є позиція президента США Джо Байдена.

"Не секрет, що роль США завжди була ключовою. Вона є такою і зараз, у перемовинах із Туреччиною щодо членства Швеції в НАТО, і в Бухаресті, коли Штати наполягали на тому, щоб Україна отримала план дій щодо членства в НАТО, а Європа була проти. Та нині ситуація діаметрально інша. Тепер не США, а Європа вимагає, щоб Україна була в НАТО", – підсумувала Стефанішина.скачать dle 12.0
рейтинг: 
 • Нравится
 • 0
Оставить комментарий
 • Комментируют
 • Сегодня
 • Читаемое
Мы в соцсетях
 • Facebook
 • Twitter