Авторизация
 
 • 11:14 – Гід по хітах Xiaomi POCO. Які смартфони варто брати у 2023 році 
 • 13:11 – Розвідка Британії: у Росії виникли логістичні проблеми із крилатими ракетами 
 • 10:55 – Нацбанк створив департамент міжнародного співробітництва 
 • 09:05 – Фонбет – футбол онлайн для развлечения и ставок 

Чи буде премія?

Напередодні Дня працівника освіти «Всеосвіта» вирішила проаналізувати питання виплати премій.

Традиційно, воно щорічно цікавить всіх педагогів. Чи будуть премії взагалі, в яких розмірах. Сподіваємося, наш матеріал дасть вам відповіді на ці та інші запитання.

Преміювання до Дня вчителя і «13-зарплата»


Гарантії з боку держави щодо преміювання педагогічних працівників закріплені у 57 статті Закону України «Про освіту». Передбачено в ньому і розміри грошової винагороди - вона може становити до однієї ставки заробітної плати. Щоб отримати премію, вчитель має відмінно виконувати свої обов’язки, сумлінно працювати, брати активну участь в розвитку навчального закладу.

Під цією премією, що згадано в Законі, багато педагогічних робітників розуміє саме винагороду, приурочену до Дня працівника освіти. І тому є причина - в деяких закладах її намагаються виплатити саме перед цим святом. Однак в статті не йдеться про терміни виплати або про те, що вона має бути приурочена до будь-якої конкретної події. А це значить, варто розуміти, що «тринадцяту зарплату» можна отримати як в День вчителя, так і напередодні Нового року, або взагалі, в травні, коли навчальний рік закінчиться.

У той же час, в Кодексі законів про працю України, зокрема в 97 статті, вказано, що кожна навчальна установа може самостійно визначити умови для надбавок, а також їх розміри. Після прийняття такого рішення, воно має бути внесено до колективного договору.

Тобто держава не просто гарантує вчителям отримання грошової премії, а й надає право всім навчальним закладам самостійно розпоряджатись наданими коштами.

Чи всі отримують однаково?


Є ще одне питання, яке хвилює багатьох педагогів. Воно стосується розміру премій, адже трапляються випадки, коли одні працівники отримують одну суму, інші - більшу, або меншу. Чи є такий підхід до розподілення коштів законним і як можна на нього вплинути?

Зазначимо про відсутність в цьому правопорушень, а також про те, що педагогічний колектив може і навіть повинен брати участь в формуванні принципів визначення розміру премій через профспілкові організації. У всіх українських навчальних закладах має бути своє положення, погоджене з профкомом.

Розмір премії для конкретного працівника освіти визначається за наступними критеріями: ініціативність, активність, якість виконаної роботи, готовність братись за додатковий об’єм завдань.

Що відбувається на практиці?


Всеосвіта поцікавилась у реальних педагогів, яка ситуація в їх регіонах, як виплачуються премії та в яких обсягах.

Головна бухгалтерка Оксана Швайко повідомила, що у Львівському регіоні планується виплата у розмірі 80% від посадового окладу.

А от в Житомирі на це заплановано лише 50%, про що свідчить Ніна Щедракова, головна бухгалтерка управління освіти Житомирської міської ради. Причому, ця сума ділиться не однаково між всіма працівниками, а розподіляється в залежності від їх успіхів та досягнень (за згодою профкому).

У Вінницькому районі ситуація інша. Андрій Кривий каже, що 30% від посадового окладу - звичайна для них сума премії. Але є інформація, що цього року вдалось змінити умови, було зекономлено кошти, тому вчителі отримають премію у розмірі до 70%. Причому їх досягнення в цьому районі не мають значення для розподілу винагороди. Хіба є можливість здобути перемогу в одній з 25 номінацій (кращий вчитель-предметник, найкращий кабінет і т.д.) та отримати додаткове заохочення.

Але не всі педагоги, на жаль, можуть цього року розраховувати на премії. Інформацією з нами поділився представник управління освіти в Хмельницькому регіоні, який вирішив залишитися анонімним. За його даними, в регіоні грошей на премії немає. Хоча є надія, що ситуацію вдасться вирішити ще до свята.скачать dle 12.0
рейтинг: 
 • Нравится
 • 0
Залишити коментарій
 • Коментують
 • Сьогодні
 • Читають
Ми в соцмережах
 • Facebook
 • Twitter