Авторизация
 
  • 10:10 – Односпальные кровати от магазина «Дом Мебели» 
  • 16:24 – Спортивная одежда – основа для занятий спортом 
  • 08:55 – Универсальные машины для качественного упаковывания 
  • 11:46 – Вебкам модель – новая работа для красивых девушек 

«Ні» бюрократії у школах!

«Коли ж нам готуватися до уроків?»,а – це розпачливе питання неодноразово задавати тисячі педагогів по всій країні. За останні десять років обіг документів у навчальних закладах зріс у декілька разів. Директори шкіл, їхні заступники, вчителі мали надавати велику кількість звітного матеріалу до установ різного рівня. Паперова тяганина не могла не позначатися на якості навчального процесу, адже підготовка документації забирає у педагогічних працівників дорогоцінний час.

Настав час вирішити цю проблему, яка назрівала роками. Так, цьогоріч Міністерство освіти та науки зменшує кількість документів, яку має вести навчальний заклад. Взагалі, переліку обов’язкової документації навчального закладу відтепер не буде. Надається тільки рекомендований список документів, яких на 1/5 менше, ніж раніше.

Керуючись типовою інструкцією з діловодства, кожен навчальний заклад створює власну, на підставі рішення педагогічної ради. Враховуючи, що з січня 2019 року школи та дошкільні навчальні заклади переходять на автономне управління, перелік обов’язкової документації встановлюється теж самостійно. Подібний підхід дозволить оптимізувати систему діловодства, відповідно до особливостей навчального закладу.

Над оновленою Інструкцією з діловодства Міністерство освіти та науки працювало декілька років. До обговорень залучалися педагоги, експерти у галузі освіти, громадські організації освітян. Спершу проводилося анкетування вчителів, аби визначити найбільш гострі проблеми та очікування від нових вимог щодо ведення документації. Прикро, що далеко не всі новації вдалося погодити, але навіть у такому вигляді паперове навантаження на педагогів має суттєво зменшитися.

>Серед тих документів, які відтепер стають не обов’язковими є поурочні плани, планування роботи класного керівника, вихователя, керівника методичного об’єднання, керівника гуртка, керівника спортивної секції тощо. Ці та ряд інших документів відтепер регламентуються рішенням педагогічної ради кожного навчального закладу.

Крім оновлення інструкції з діловодства, Міністерство скасувало обов’язкову фіксацію усіх документів на електронних носіях. Більшість наказів, зокрема з господарської діяльності, відтепер зберігатимуться лише 5 років. Це дозволить розвантажити архіви, адже є перелік документації яка має зберігатися безстроково.скачать dle 12.0
рейтинг: 
Оставить комментарий
  • Комментируют
  • Сегодня
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Вконтакте
  • Facebook
  • Twitter