Серіаліті-шоу під назвою «Шкільне reality» знімають, монтують та готують до випуску не професійні актори та сценаристи, а звичайні учні загальноосвітніх шкіл з різних куточків України. Ідея полягає у тому, що у кожній серії її автори передають естафету іншій команді, називаючи її наприкінці.
Транслюються такі історії на YouTube каналі, і 18 грудня вийшла перша серія під назвою "Влаштуймо третьокласникам свято або Миколай на Миколаївщині», знята учнями Куцурубської ЗОШ 1-111 ступенів ім. Т.Г. Шевченка. Разом з дітьми над серіалом працюють вчителі та експерти, які допомагають порадами у написанні сценарію та процесі монтажу відеоролика.
Ініціатором проекту стала методист управління освіти Івано-Франківської області Галина Пирин, яку, за її словами, на це надихнула участь у конкурсі Global Teacher Prize Ukraine 2018.
Активна позиція вчительки зі зміни системи освіти проявляється й в організації сучасних тренінгів з англійської мови для вчителів НУШ, проведенні онлайн-естафети «Знайомство з Європою» та керівництві міжнародним проектом «Україна-Австрія. Де і як я живу».
Кореспондентам освітнього порталу «Всеосвіта» пані Галина розповіла про усі етапи створення серіалу та його основну ідею. На думку ініціаторки, участь у зніманні та випуску телеісторії допоможе не лише показати справжню школу та її життя, а й сприятиме розвитку в учнів лідерських якостей та навичок роботи у сфері кінематографу. Крім того, переможці естафети отримають призи, які зможуть використати для розвитку власного потенціалу. Для цього організовано спеціальний фонд.
Серії виходитимуть кожні два тижні, а в роботі над серіалом, як вже було зазначено, команді учнів допомагає один з експертів-професіоналів. Заявки на участь надіслали 17 команд з різних областей, а 2 серія має з’явитись вже у перший день нового року.
Серед обов’язкових умов зйомок зазначено кількість головних героїв не більше восьми. Але дуже часто, як зазначають куратори проекту, охочих набагато більше. Це є ще одним підтвердженням правильності такої ідеї та необхідності створення подібних проектів для творчої молоді.
Освітній експеримент підтримують не лише учні та вчителі, а й поважні спонсори та партнери. Так, крафтфаундингова компанія gof допомогла в створенні призового фонду серіаліті-естафети. Ініціативу також підтримали видавництва «“Книголав” та “Видавництво 21”, благодійний фонд “Я майбутнє України” та мережа кінотеатрів “Планета кіно”.
Знімання аматорського серіалу про навчання, особисті відносини та людські цінності планується завершити у травні. Але Галина Пирин та її команда не збираються зупинятись, і вже будують плани щодо другого сезону серіалу.
Джерело: https://vseosvita.ua